Inteligentny dom

Inteligentny dom z definicji jest to wysoko zaawansowany technicznie budynek, który dzięki zastosowaniu zespołu czujników i modułów potrafi odczytywać występujące czynniki zewnętrzne oraz wewnętrzne i odpowiednio na nie reagować przy minimalnej ingerencji człowieka w celu zapewnienia użytkownikom najwyższego poziomu komfortu i bezpieczeństwa.

7539304ff6cd7f76cc283f6c4c407fc4SmartPhoneWithHouseLocksmart-home-ipad-300x150

System inteligentnego domu obejmuje następujące podstawowe elementy:

– Sterowanie oświetleniem
– Sterowanie urządzeniami elektrycznymi
– Sterowanie ogrzewaniem/chłodzeniem
– Sterowanie roletami zewnętrznymi, wewnętrznymi, karniszami elektrycznymi
– Rejestrowanie i wizualizacja danych (temperatura, wilgotność, warunki atmosferyczne itp.)

…wszystko w prosty sposób z poziomu komputera, tabletu, smartphone’a czy wiadomości SMS.


Ponadto system może realizować dodatkowe funkcjonalności zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa jego użytkownikom, mianowicie o:

lock_icon– system sygnalizacji włamania
– system monitoringu
– system sygnalizacji pożaru
– system sygnalizacji zalania
– system sygnalizacji obecności dymu, gazu, czadu czy gazu usypiającego
– system symulacji obecności domowników (np. w trakcie urlopu)

 


Oszczędzaj czas i pieniądze

W pełni zautomatyzowana i inteligentna instalacja to nie tylko inwestycja w komfort, ale również inwestycja w Twoje oszczędności co pośrednio jest krokiem w kierunku ochrony środowiska.

Co zyskujesz?

 

Light_bulb_iconNawet o 30% mniejsze rachunki za prąd. Już nie musisz pamiętać o gaszeniu światła kiedy wychodzisz z pomieszczenia. Twój inteligentny dom może zrobić to za Ciebie. Ponadto, kiedy wychodzisz z domu odłączy takie urządzenia jak ładowarki, komputery, DVD, Tuner TV, etc. które mimo że w trybie Stand-by, to nadal pobierają energię elektryczną.


heating_small_and_cooling_iconNawet o 25% mniejsze rachunki za ogrzewanie. Utrzymuj stałą temperaturę w pomieszczeniach Twojego domu w wyznaczonych porach dnia. Kiedy wracasz z pracy do domu, system odpowiednio wcześniej włączy ogrzewanie, żeby dostosować komfortową temperaturę na Twój powrót.

 


repairNasz system samodzielnie wykryje awarię instalacji elektrycznej czy hydraulicznej. Zawiadomi Cię o tym poprzez wiadomość SMS lub e-mail, jednocznieśnie zamykając uszkodzone dopływy, celem uniknięcia większych uszkodzeń.

 


Wygoda i bezpieczeństwo

great-bedroom-design-ideaWyobraź sobie swój inteligentny dom, który nie jest jedynie obiektem, który realizuje Twoje polecenia, ale dzięki zaimplementowanej logice potrafi samodzielnie podejmować decyzje w przypadku wystąpienia danego zdarzenia. Wyobraź sobie dom, który wesprze Cię w codziennych czynnościach oraz pomoże Ci uchronić Ciebie, Twoich bliskich oraz Twoje mienie przed zdarzeniami losowymi, takimi jak pożar, zalanie czy włamanie.